Ader cam balkon sistemleri olarak 2015 yılında cam balkon üzerine Ankara’da kurulmuştur.
Katlanır Cam Balkon

Katlanır cam balkon, temperli cam kanatların sürülerek birbiri üstüne katlandığı sisteme verilen addır. İlk defa Finlandiya’da icat edilen sistem hızla tüm dünyaya yayılmıştır ve yayılmaktadır. Alüminyum, cam ve plastik temel üretimde kullanılan temel maddelerdir.

Türkiye katlanır cam balkon ürünlerinin yaygın olarak kullanıldığı ülkelerin başında gelmektedir. 1999 yılı ürünün iç piyasaya girdiği dönem olarak kabul edilebilir. Sistemde cam kanatlara alüminyum bazalar silikon yardımı ile tutturulur. Daha sonra her kanadın alüminyum kanat profiline 2 adet tekerlek monte edilir. Diğer aksesuarların da monte edilmesi ile birlikte ürün uygulamaya hazır hale gelir. Kasa profilinin tekerlek çıkışının olması gereken yeri oyulur ve çıkış kapağı monte edilir.

İlk zamanlar sadece alttan (bilyeli) taşımalı sistem zamanla evrilmiş ve üstten-alttan taşımalı modele dönüşmüştür. Günümüzde ısıcamlı ve yukarıdan askılı eşiksiz vitrin sistemleri de yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca dikey çalışan motorlu giyotin cam sistemleri de ticari mekanlarda ve teraslarda yoğun olarak uygulanmaya başlanmıştır.

 

Hemen Ara